OPĆINA

ISPLATA SREDSTAVA PODSTICAJA PROLJETNE SJETVE 2020.

 

Sporazumom između Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, Ministarstva za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu ZDK- i Općine Doboj Jug obezbjeđena su sredstva za realizaciju programa poticanja proljetne sjetve za 2020. godinu.
Sredstva su obezbjeđena u ukupnom iznosu od 100.000,00 KM i to u omjeru Federalno ministarstvo 70%, Kantonalno ministarstvo 20% i Općina 10%.
Nakon provedene procedure javnog poziva svim podnosiocima zahtjeva koji su u predviđenom roku dostavili traženu dokumentaciju i pravdanje utroška sredstava za proljetnu sjetvu odobrena su tražena sredstva za ove namjene.
Općina Doboj Jug navedena sredstva na račune poljoprivrednih proizvođača uplatila je jučer, 23.09.2020. godine i ista bi već danas trebala biti na računima u ovisnosti od pojedinih banki i njihovog transfera novca.
Pogledaj sve novosti

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *