OPĆINA

UDRUŽENJE PARAPLEGIČARA I OBOLJELIH OD DJEČIJE PARALIZE

 

P R O J E K A T: „Međuentitetsko sportsko takmičenje osoba sa invaliditetom“

 

Pored velikog broja realizovanih projekata ovih dana sprovode se planirane aktivnosti na implementaciji odobrenog još jednog  veoma značajnog projekta za ovu populaciju ljudi kao i za lokalnu zajednicu.

Naime radi se o projektu pod nazivom „Međuentitetsko sportsko takmičenje osoba sa invaliditetom“ koji je odobren i finansijski podržan od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona.

Ciljevi projekta:

· Očuvanje fizičkog i psihičkog stanja osoba sa invaliditetom i njihova resocijalizacija.

· Omasovljenje i razvoj invalidskog sporta i sportsko-rekreativnog izletničkog turizma za OSI

· Jačanje međuopštinske i međuentitetske saradnje organizacija osoba sa invaliditetom

· Podizanje svijesti o osobama sa invaliditetom

· Socijalno uključivanje osoba sa invaliditetom u sve sfere društvenog života

 

S obzirom da sport ima veliki značaj u održavanju fizičkog i psihičkog stanja osoba sa invaliditetom bez obzira na uzrok nastanka invalidnosti i imajući u vidu da je jedina mogućnost osoba sa invaliditetom da putuju zajedno, druže se i izmjene iskustva u nekom odmaralištu ili izletištu bez barijera, sa obezbjeđenom uslugom pratilaca jeste upravo na sportskim takmičenjima. Udruženje je planiralo kroz ovaj projekat u cilju razvoja invalidskog sporta i međuentitetske saradnje organizacija osoba sa invaliditetom, dana 29.8.2020.godine u 11 sati na lokalnom izletištu Matoševe dubrave održati sportsko takmičenje osoba sa invaliditetom u gađanju iz vazdušne puške i šahu, uz prisustvo članova iz srodnih organizacija osoba sa invaliditetom iz nama susjednih općina/opština i okruženja Doboj, Teslić, Doboj Istok, Tešanj, Lukavac, Zavidovići i Zenica.

 

Koordinator projekta

Edib Skulić

Pogledaj sve novosti

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *